Samochód ciężarowy z urządzeniem ssąco - płuczącym

W dniu 17 lipca br. na oczyszczalni ścieków w Grotnikach dokonano przekazania zakupionego przez Gminny Zakład Komunalny Sp. z o.o. samochodu ciężarowego z urządzeniem ssąco-płuczącym.

Samochód ciężarowy FUSO CANTER 7C15 3400 (produkt koncernu Mercedes) z podwoziem 7,5 t i zabudową specjalistyczną FLEX - COM holenderskiej firmy RIONED został przez spółkę zamówiony na przełomie września i października 2018 roku po wielomiesięcznych analizach rynku, doboru do warunków pracy na wsi i terenach letniskowych oraz analizie możliwości finansowych.

Dostarczony pojazd to przełom w pracy brygad zajmujących się eksploatacją sieci kanalizacji sanitarnej, który znacznie ułatwi działanie służb komunalnych i usprawni czyszczenie sieci, czyszczenie sieciowych pompowni ścieków czy usuwanie zatorów.

Samo urządzenie ssąco - płuczące składa się z zestawów pomp (tłoczących i ssących) i dwukomorowego zbiornika na wodę czystą (1500 litrów) i na osad (2000 litrów), a jego sterowanie jest w pełni zautomatyzowane i odbywa się za pośrednictwem panelu sterowniczego.

W dniu przekazania pojazdu, odbyło się jednocześnie szkolenie z jego obsługi dla kadry pracowniczej spółki odpowiedzialnej za eksploatację sieci kanalizacji sanitarnej.

Zakupu dokonano w formie leasingu operacyjnego, a jego koszt wyniósł 528 000,00 zł netto.

Sprawdź najnowsze wiadomości

Więcej aktualności